Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole

Logowanie
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

       To, co dobre, szybko się kończy. Czas wakacji już za nami. 

       3 września, o godzinie 9.00, na szkolnym dziedzińcu uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Później udaliśmy się do sal lekcyjnych by przywitać się po wakacjach i poznać plan lekcyjny na pierwszy tydzień nauki.

 • ROK SZKOLNY 2011/2012 ZAKOŃCZONY!

       29 czerwca br. zakończyliśmy oficjalnie rok szkolny 2011/2012 uroczystością połączoną z występami artystycznymi. Później udaliśmy się do klas, by odebrać świadectwa.     

 • UROCZYSTOŚĆ UKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

       28 czerwca 2012, w dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2011/2012 w naszej szkole miała miejsce uroczystość ukończenia szkoły podstawowej przez klasy szóste. Chwila ta dla szóstoklasistów była dużym przeżyciem. Występy artystyczne połączone z pokazem multimedialnym przedstawiającym zdjęcia uczniów z wcześniejszych lat szkolnych wzbudziły wiele emocji i miłych wspomnień. Teraz przed nimi zasłużone wakacje, a później kolejny etap edukacji – gimnazjum. Życzymy pomyślności i sukcesów.

 • PIKNIK RODZINNY

       23 czerwca 2012 roku w naszej „Trójce” odbył się Piknik Rodzinny połączony z uroczystym otwarciem nowego boiska szkolnego. Stare asfaltowe i przyniszczone boisko zastąpił nowoczesny wielofunkcyjny obiekt sportowy.  

       Dla szkolnej społeczności było to ważne wydarzenie. W ten dzień miały miejsce liczne występy artystyczne młodych artystów naszej szkoły, konkurencje sportowe oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i rodziców. Nie zabrakło również przemówień przybyłych gości, wśród których znalazły się władze miasta i powiatu oraz przedstawiciele wielu innych instytucji. Zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi i poświecenie boiska.

   

   

 • KONKURS RECYTATORSKI I PLASTYCZNY

       Po raz czwarty byliśmy organizatorami konkursów związanych z postacią Jana Pawła II. 20 czerwca odbył się konkurs recytatorski pt. „TWORCZOŚĆ JANA PAWŁA II”. Jury wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce – Paulina Szurgot z SP 2, II miejsce – Stanisław Andraszek z SP 3, III miejsce – Julia Trocha z SP 1 i Nina Błaszczyk z SP 3. Tego samego dnia rozdano nagrody w konkursie plastycznym pt. „PORTRET JANA PAWŁA II”. W tym roku dzieci miały do wykonania portret papieża w technice wydzieranki lub wyklejanki. Przyznano następujące nagrody: I miejsce – Oliwia  Górczewska z SP 1 i Dawid Nowowiejski z SP 3, II miejsce – Patrycja Strzelińska z SP 1, III miejsce – Nina Swarcewicz z SP 3. 

  Sponsorem nagród i honorowym  członkiem jury był ksiądz prałat Janusz Ogrodowczyk.

 • BAL SZÓSTOKLASISTÓW

       Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klas szóstych uczestniczyli w uroczystym balu na zakończenie edukacji w szkole podstawowej. Organizatorami balu byli Rodzice szóstoklasistów, którym serdecznie dziękujemy za udaną zabawę i poczęstunek!

        Po krótkiej części oficjalnej i wystąpieniu dyrektora szkoły Pani Jolanty Wąsowicz nastąpiła wesoła zabawa, która na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem dla naszych absolwentów. Do zabawy włączyli się również nauczyciele i rodzice, którzy świetnie się bawili w gronie swoich wychowanków. 

 • DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SP3

       Dnia  24.maja 2012r. – już po raz kolejny odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole  DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO (ENGLISH DAY).

  Na samym początku wybrani przez nauczycieli najlepsi uczniowie-angliści (po trzech z każdej klasy od 4-6) pisali test z języka angielskiego w ramach WEWNĄTRZSZKOLNEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
  Każda klasa miała test o innym stopniu trudności. Test rozpoczął się o godz. 9:45 i trwał 45 minut.

  Kolejną, i zarazem NAJWIĘKSZĄ atrakcją był Konkurs Piosenki Angielskiej KARAOKE!
  Przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali się wokalnie śpiewając piosenki znanych anglojęzycznych wykonawców (m.in. Adele, Rihanna, Selena Gomez i inni).

  Uczniowie SP nr 3 wykazywali się nie tylko świetnymi umiejętnościami wokalnymi i perfekcyjnym językiem angielskim, ale także znakomitymi strojami, chórkami i układami choreograficznymi. Zabawa była wyśmienita!

  Następnie, przy okazji imprezy związanej z językiem angielskim, p. dyr. Jolanta Wąsowicz wręczyła nagrody książkowe dla laureatów ogólnopolskiego konkursu MIX. Chwilkę potem wszyscy uczniowie poznali najlepszych anglistów, tj. uczniów, którzy zdobywali najwięcej laurów w roku szkolnym 2011/2012. 

  Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnieniu najlepszych anglistów w SP nr 3 w Kole, odbył się QUIZ z wiedzy o krajach anglojęzycznych. Prowadzący imprezę odczytał  10 pytań, uczniowie poszczególnych klas odpowiadali na specjalnych kartkach. Punkty przyznawano za odpowiedzi po polsku i po angielsku!

  Potem uczniowie prezentowali ciekawostki o wybranych krajach (każda klasa wylosowała inny kraj gdzie językiem urzędowym jest język angielski). Klasy wcieliły się w: Anglię, USA, Kanadę, Szkocję, Walię, Irlandię, Australię oraz Nową Zelandię.

  Ostatnią konkurencją była prezentacja tradycyjnych strojów, symboli i barw narodowych poszczególnych krajów – tutaj poszczególne klasy prezentowały swoje wybrane kraje, uczniowie mogli zaprezentować swoje stroje, które były tak oryginalne, że dzieci wyglądali jak prawdziwi, rodzimi mieszkańcy poszczególnych krajów.

  Wszystkie konkursy oceniało szacowne 6-osobowe Jury w składzie:
  1/ dyr. SP nr 3 w Kole – p. Jolanta Wąsowicz,
  2/ Renata Łukaszewska,
  3/ Renata Woźniak,
  4/ Monika Michalczyk,
  5/ Jarosław Kaźmierczak,
  6/ Piotr Mysłek

  Dzień Języka Angielskiego zakończył się około godz.12:50.

  Pomysłodawcą, prowadzącym imprezę oraz twórcą wszystkich konkursów na Dzień Języka Angielskiego w SP nr 3 w Kole jest nauczyciel języka angielskiego w tej szkole – p. Piotr Mysłek.
  Współorganizatorami Dnia Języka Angielskiego są  Renata Łukaszewska, Monika Michalczyk oraz Piotr Mysłek - nauczyciele języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole. To dzięki nim dzieci były tak świetnie przygotowane!

  No i najważniejsze! Oczywiście oprawę techniczną i muzyczną zapewnił nauczyciel muzyki w SP3 p. Jarosław Kaźmierczak.


  Notatkę zredagował: PIOTR  MYSŁEK